moje filosofie

V dnešní hektické době plné moderních technologií, všudypřítomných barevných reklam , plastových kelímků a obecně rychlému způsobu života není divu, že stále více lidí touží po dlouhém dni přijít domů, kde na ně dýchne klid a harmonie, odpočinout si a načerpat síly do dalšího dne.

Tak jako zen odráží rovnováhu, harmonii a relaxaci, tak mým cílem je vytvářet bydlení, které se vám časem neomrzí a které vám po náročném dni umožní načerpat novou energii.

Z přeplněného a chaoticky působícího místa na vás klid nedýchne ať se budete snažit přeorganizovat ho sebevíc. Naopak z logicky uspořádaného, střídmě a decentně působícího interiéru v tlumenějších odstínech uklidňujících barev najdete ztracenou rovnováhu daleko dříve. Prvky přírody přeneseny do moderního interiéru v podobě dekorací či nábytku (zpravidla solitérních kusů) navodí pocit útulnosti a pohody.

Hlavní principy, kterým věřím a které se snažím při navrhování interiérů , je-li to jen trochu možné, využívat:

  • „MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE“ – raději kvalita před kvantitou
  • Čisté linie – jednoduché zařízení, nic vizuálně příliš křiklavého, nablýskaného, okázalého
  • Otevřené, volné prostory ( žádný nepořádek) – dostatek úložných prostor a světla
  • Jemné teplé nebo neutrální barvy, přírodní zemité tóny
  • Přírodní, krásné, ale neokázalé materiály
  • Využití bezúdržbových materiálů – vše se musí dobře čistit a nevyžadovat zvláštní péči

Ráda vytvářím harmonické prostředí, které má své osobité kouzlo, duši a taky tak trochu „poezie“, protože si myslím, že kvalitní bydlení není jen pouhou přehlídkou značek, drahých materiálů a okázalých možností, ale že právě v jednoduchosti a někdy i zdánlivé obyčejnosti je ta pravá a dlouhotrvající krása.